7 kwietnia 2026 roku w DPS Nowa Huta odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Zająca Pielgrzym Nadziei. Zostały zaprezentowane autorskie portrety Jana Pawła II. Wernisarzu towarzyszyła dyskusja o Janie Pawle II, występ muzyczny i, nawet, pokaz taneczny.